JOGOVÉ KEMPY

JOGOVÉ KEMPY

JOGOVÉ KEMPY 2048 1536 Peter Brestovanský

Jogový a “body work” kemp zameraný na prácu s chrbticou, jej mobilizáciu, odblokovanie, ako ju kvalitne a zdravo ohýbať v toku ásan, energetické cvičenia, uvoľňovacie techniky, dýchacie cvičenia, objavovanie a nachádzanie sily panvového dna a panvového centra v kontakte s chodidlami a ich prepojenia na jogové ásany. Dôraz na to, aby aj náročné jogové prvky, či série ásan boli vykonávané ľahko, bez silenej námahy, s podporou kostrovej štruktúry a energetického využitia telesných centier. A najmä s láskou k svojmu telu.

Trojdňový jogový kemp v krásnom prostredí na samote Lazov pod Makytou s ubytovaním v novostavbe drevenice s plným komfortom s nádherným výhľadom v blízkosti vrcholu Makyta so svojou najväčšou lesnou rezerváciou v Javorníkoch. Kemp je zameraný na posilnenie panvového centra. Počas workshopu budeme mapovať oblasť panvy, nôh, chodidiel cez jednoduché uvedomovacie cvičenia v priestore a v pohybe. Pánvu si budeme zmobilňovať, stekuťovať, budeme pracovať na vnútornom obsahu panvy, svalových a dychových súvislostiach, súvislostiach s ďalšími časťami tela. Na tieto cvičenia nadviažeme jogovými ásanami v štýle “joga flow”. Kladiem dôraz na to, aby aj náročné jogové prvky, či série ásan boli vykonávané ľahko, bez silenej námahy, s podporou kostrovej štruktúry a energetického využitia telesných centier. A najmä s láskou k svojmu telu. Súčasťou workshopu bude Kirtan – indické spevy a meditácia.  Ako bolo na predchádzajúcich kempoch.

15.-17.5. CHRBTICA je základný komunikačný prostriedok medzi mozgom a telom. Stav v akom máme chrbticu sa odráža na stave nášho tela a flexibilnosti nášho myslenia. Budeme pracovať s jej vertikálnou a horizontálnou osou a jej vzťahu k dvom centrám – panve a hrudnému oblúku. Chrbticu si budete zmobilňovať, stekuťovať, kvalitne a zdravo ohýbať v toku ásan.

25.-27.9. PANVOVÉ DNO. Z hľadiska konštitúcie je toto centrum v tele najťažšou oblasťou, z energetického hľadiska je to mikrokozmos, v ktorom sa dejú zázraky, napr. počas tehotenstva, pôrodu, dojčenia, nemenej oblasť panvy je zdrojom tvorivosti, sexuálnej energie, vitality. Nemusí to však byť tak, že vplyvom gravitácie nám telo, panva a ich obsah klesá dole, ochabuje, slabne.

KTO VÁS POVEDIE

KATARÍNA BRESTOVANSKÁ
Tancu a hudbe sa venujem od malička. Najprv len tak na divoko a potom už aj kultivovane v ZUŠ v Prievidzi a súboroch moderného tanca. Rodičia sa báli ma nechať “len” tancovať a tak cesta k tomu, akou formou prináležím k tomuto svetu a čím žijem, bola komplikovanejšia. V tanci, pri choreografii, réžii, či každodennom používaní ma zaujíma telo ako nositeľ informácii:  ako sa dnes mám so svojim telom, s čím mám problém v tele, ako môžem pomôcť svojmu telu. Telo nosí však oveľa viac ako si myslíme. Je našim pôvodným nástrojom, do ktorého sa ukladajú emócie, vnemy, vône, dojmy, z ktorých sa formujú aj niektoré naše názory. Deje sa to v čase, keď ešte nemáme funkčnú pamäť. Telo je médium pre náš  život. Dosahujeme ním našu vytúženú realitu. Preto k nemu treba pristupovať s rešpektom. Joga mi pomohla spoznať svoje telo, dopomohla mi používať telo funkčne a s ľahkosťou a pravidelným kontaktom so sebou som si uvedomovala viac, čo v živote chcem, ako to chcem dosiahnuť, čo je moja cesta.

STRAVA

Okrem jogového budete mať aj gurmánsky zážitok. Varíme výlučne so sezónnych potravín a z overených zdrojov. Kvalita a spôsob prípravy jedla sú pre nás mimoriadne dôležité.  Snažíme sa vyhovieť všetkým požiadavkám a stravovacím obmedzeniam. Inšpirujeme sa ajurvédskou kuchyňou a majstrami zeleninovej kuchyne.

CENA KEMPU JE 149,- euro. CHCEM VIAC INFORMÁCIÍ

Na našich kempoch je možné uplatnenie si príspevku na rekreáciu od zamestnávateľa vo výške 55%. Garantujeme zamestnávateľovi, že tieto peniaze budú najlepšou investíciou do športujúceho zamestnanca a použijeme ich do zvýšenia komfortu a kvality našich kempov.

 

 

 

Ďakujeme partnerom