Bežecký kemp apríl 2018

Bežecký kemp apríl 2018

Bežecký kemp apríl 2018 1200 900 Peter Brestovanský

26. apr 2018 – 29. apr 2018

Aprílové vítanie jari v Javorníkoch vo veľkom štýle.

Ďakujeme partnerom:

Dynafitu a predajni HoreDole.sk za zapožičanie tenisiek, bežeckých batohov a paličiek Dynafit
Vertical Trade za možnosť testovania tých najlepších čeloviek od PETZL 
Powerlogy za ochutnávku nových a čistých chutí
Marva za RAW tyčinky bez chémie a konzervantov, ktoré nás sprevádzali nielen počas behu a na ktoré máš chuť aj keď už nič sladké do úst nevieš dať

Hodnotenia našich bežcov:

„Tím Karpatské fčely si užili bombastický víkend plný zábavy.“

„Super víkend so super kolektívom, ďakujem.“

Dynafit – behávam v Salomonoch veľ. 6.5. U Dynafit bolo ťažšie pre mňa trafiť veľkosť. Nakoniec sme s Lindou zvolili pánsky model veľ.7.5 Feline Vertical. Keďže mám ploché nohy, uprednostňujem tenisky s menším dropom. Bol to pánsky model a nohu som mala v nich troška stratenú/príliš veľa voľného priestoru. Trakcia na mäkkom/trávnatom/mokrom podklade bola super, ale na mokrých kameňoch sa mi viac krát noha pošmykla.

Petzl – bežne používam Tikka+ a občas pri dlhších behoch ma už bolievali zadné svaly krku. Preto som chcela vyskúšať čelovku s iným obopnutím. Vyskúšala som si NAO a priznám sa, že na mojej malej hlave držala skvele a ani po cca hodine som necítila tlak na žiadnu časť hlavy. Aj keď čelovka pôsobí dosť robustne. Čo sa týka svietenia, tak s touto čelovkou som nemusela pozerať/skláňať hlavu/zrak smerom k zemi. Rozptyl svetla plne pokryl aj priestor pred nohami a aj na široké okolie.

MARVA – všetky testované mi veeeeľmi chutili. Ale čo je na týchto tyčinkách najviac super, že okrem ingrediencíí neobsahujú žiadne iné konzervačné látky. Oceňujem skvelú a bohatú chuť ….a kombinácie, ktoré skvele chutia.

Powerlogy – chute nové, zvláštne, niektoré osviežujúce iné maškrtné . Najviac mi chutilo kokosový krém s chia a himalájskou soľou – táto kombinácia by mi nikdy nenapadla, ale výsledok bol naozaj super. Ako maškrtku si úplne viem predstaviť Pistacchio…..milujem oriešky v tekutom stave.“

„ Nekonečné spomienky na Lindu: stiahni zadok, brucho, hlava nech narastie a urob dvojitú bradu. Doma som chodil ako pravítko a v práci v stoji nad pisoárom na mňa kolega pozerá jak puk: „čo čumíš“ pýtam sa ho a on že: „Si nejaký vystretý, ak si myslíš, že bude vyzerať väčší, tak sa mýliš“ …pako jeden, ja som len na Lindu myslel a preto som bol vystretý…

Strava… som sa cestou domov zastavil na pumpe, že niečo zobnem. Chodil som tam bez duše a len pozeral do plných regálov, no boli pre mňa prázdne. Nič, žiadna emócia nad Milou, Tatrankou, Horalkou…skončil som s protein tyčkou a kávou. Doma na druhý deň v obchode kupujúc pohánku, jablká, sirup, kokosové mlieko a mysliac na Seka, som už bol dušou prítomný. Už dva krát som urobil na raňajky pohánkovú kašu s jabĺčkami na masle a žiadne párky s horčicou.

 Zábava neskutočná, super partia, perfektné výbehy, krásne prostredie, vynikajúce ubytovanie. Najviac ale bolo letné kino za svitu mesiaca a lietajúci bubeník.

Linda, Bresťo, Seko určite Lazyrun odporučím ďalej a rád sa opäť zúčastním.

Dynafit – Zaujímam sa o túto značku a čo to som už pred tým o nej čítal a ošahal v pár obchodoch, takže som sa veľmi potešil na testovanie…

Dynafit – nemôžem hodnotiť pocit z behu, nakoľko v Dynafite nevedia aké veľké proporcie dokážu mať Slováci J. Najväčšie boli 46,5 a ja obúvam väčšie. Páčili sa mi farbami, tie krikľavé by som bral. Aj prevedením zdali sa super, pripomínali mi LaSportiva Bushido, ktoré používam na pretekoch (Goralman, Oravaman, Jánošík). Jeden z typov Dynafit bol podobný, mal spojený priehlavok s podrážkou a pevné uchytenie nohy v teniske. Tie by som rád obul na tohtoročného Oravamana a porovnal s Inov, LaSportiva, no tá veľkosť. Podrážka sa zdala tiež super, agresívna, stabilná a určite odolná v lesnom teréne. Neviem ako by sa podrážka správala na skalnatom teréne pri výstupe a zbehu cez Babiu horu na pretekoch Goralman, je tam náročný tvrdý skalnatý terén a v tomto teréne je otázna odolnosť podrážky. Bushidá dostávajú v tomto teréne poriadnu nakladačku a životnosť podrážky je veľmi slabá. Vrátim sa k farbám. Seko bežal na kanárika. Jedna noha krikľavozelená dynafitka, druhá čierna dynafitka. Ani neviem prečo to tak mal obuté, ale páčilo sa mi to. Pútalo to pozornosť a sám som sa prichytil ako čumím na jeho nohy a mihotajúce sa tenisky. Občas behám cez poľovníčke revíry a tam by sa tie krikľavozelené hodili, však nejeden krát som skoro ráno za svitania trielil po lúkach a sám neviem koľko krátkozrakých poľovníkov drieme na posedoch. Tak sú dve možnosti, poľovník by ma zbadal a len vynadal čo mu plaším zvery, alebo by lepšie vedel zamieriť.

Ruksaky, neskúšal som pri behu. Ak by som nemal kúpený salomon a inov ruksaky, tak určite idem do dynafitu. Ľahký, priedušný, priliehavý a jednoduchý ruksak. Budúca kúpa bude určite o rozhodovaní medzi Inov a Dynafit.

Dynafit hodnotím ju ako vysoko kvalitatívne zameranú značku. Orientovanú na športovca viac nakloneného na stranu profi resp.skúseného hobby športovca, ako na začiatočníka resp. občasne vybiehajúceho hobbíka. Cenovo je to značka drahá, pre mňa ako zamestnaného športovca s rodinou a hypotékou na krku, veľmi drahá. No občasné chuťovky potrebné na špeciálny pretek si viem predstaviť kúpiť a investovať. Pretože nič nie je horšie, ako šmejd na tele čo pokazí pocit z dobrého výkonu. Mám zopár cenných a drahých vecí, ktoré vyberiem len na preteky a medzi ne radím aj výrobky značky Dynafit.

Petzl, je jednoducho iná liga. Mám  tri čelovky Petzl. Dve obyčajné „hlúpe“ a jednu TOPku s reaktívnym svietením. Systém riadi svetelný tok presne podľa potreby. Som veľmi spokojný, no jedna vec mi neskutočne prekáža. Beh v zime a vydychovanie z úst. Para stúpajúca z vydychovania vždy zníži svietivosť…toto je zle vyriešené. Na Kempe som skúšal najdrahšiu a tá fungovala lepšie (lenže nebola zima). Predsa je to o 100€ drahší a pravdepodobne aj o dva roky novší model. Každopádne je podľa mňa Petzl najlepšia voľba pri kúpe čelovky.

Marva – veľké prekvapenie. Netušil som, že niečo také máme na Slovensku. Určite budem kupovať a používať pri dlhých tréningoch, pretekoch, v práci na poradách i doma pri telke…aj chuťovo prekvapivé a veľmi dobré.

Powerlogy, už som sa prihlásil na ich stránke na odber noviniek a chystám sa objednať čo sa bude dať. Ak by nebol Bresťo, alebo Seko stále v kuchyni, tak to tam všetko vyžeriem polievkovou lyžicou. A prosím vás, vysvetlite Dušanovi, že na tých baleniach nemusí mať fotku, keď to budem doma vyžierať a schovávať medzi nohami, tak sa budem cítiť zle, že Dušan je tvárou ku mne v mojom lone…“

 

 

 

 

Ďakujeme partnerom